BİNA YIKIMI, HAFRİYAT, KUM MICIR NAKLİYESİ, YOL,

ALT YAPI, ÇEVRE DÜZENLEMESİ, KUM, STABİLİZE, BAYPAS,

DOLĞU MALZEMESİ TEMİNİ SERİLİP SIKIŞTIRILMASI VE

KIRICILI VE KOVALI ESKAVATÖRLERLE TAŞ KIRMA

TAAHHÜT İŞLERİ YAPILIR.

 

Ahmet Hattat’ın Ankara’da icradan satışa çıkarılan vinçli oteli için yeniden satış yolu Açıldı

Ankara Gaziosmanpaşa’da Hattat’a ait otelin icra yoluyla satışını durduran Hattat’ın sevinci yarım kaldı. Alacaklı AAReal Bank AG’nin itirazını değerlendiren 5. İcra Hukuk Mahkemesi satışı durduran işlemi iptal etti. Böylece 30 yıldır bir türlü tamamlanamayan otelin icradan satışının yeniden yolu açılmış oldu.

349 milyon TL”ye satışta
İşadamı Ahmet Hattat’a ait olan ve tepesindeki vinciyle ünlü otelin 6 Ocak 2012’de icradan şansının yapılması gerekiyordu. Hattat’lardan alacaklı AARealBank AG’nin şikayeti üzerine, söz konusu otelin 349 milyon TL bedelle satışa çıkarılmasına karar verilmişti. Ancak Ahmet Hattat, Ankara 22. İcra Müdürlüğü’nden söz konusu sansın durdurulmasına ilişkin karar çıkarınca 6 Ocak’ta yapılması gereken icra satışı gerçekleşemedi.

Bunun üzerine Hattat’tan borcunu tahsil edemeyen AAReal Bank AG’nin itirazı üzerine Ankara 5. İcra Hukuk Mahkemesi sözkonusu satışın durdurulmasın ilişkin kararı iptal eden kararını 9 Ocak’ta aldı. Vinciyle ünlü otelin 19 Ocak’ta yeniden satışa çıkması bekleniyor.
6 Ocak’taki satışın durdurulmasından sonra durumu değerlendiren Ahmet Hattat, ‘Sayın Demirel’in ünlü bir lafı vardır. Keser döner sap döner. Gün olur hesap döner. Orada yaşananları bir gün anlatacağım’ demişti.            

Gaziosmanpaşa’da inşaat halinde duran otel 19 bin metrekare alanda 35 katlı olarak inşa ediliyordu, temeli 1991’de atılan, 3 yıl sonra kaba inşaatı tamamlanan otel, Hattat kardeşlerin arasının açılması yüzünden başgösteren nakit sıkıntısı nedeniyle o tarihten bu yana bir türlü tamamlanamadı.

 

 

Ascanlar  Yıkım  &  Hafriyat  &  Kum Ocağı  &  Taş Ocağı

İnşaat Sanayi ve Taahhüt Tic. Ltd. Şti.

İLKER 1. CAD. CANER APT. NO :  44 / a    DİKMEN / ANKARA

TEL : ( 0312 ) 482 05 09    &     FAX : ( 0312 ) 480 65 02

{ 0532 } 407 77 57

Email :  [email protected]

www.ascanlar.com   &   www.ankarayikimcilar.com

www.ascanlarhafriyat.com

FACEBOOK ADRESİMİZ : ASCANLAR YIKIM HAFRİYAT

HER TÜRLÜ

İŞ MAKİNASI VE KAMYONLARLA