Şirketler ‘güvenliğe para fuzuli’ dedi, krizde iş kazaları tavan yaptı

Son dönemde iş kazalarının arttığını hatırlatan Generali Sigorta Genel Müdürü Mine Ayhan, ‘Kriz nedeniyle işletmeler giderlerini kısmaya başladı. Özellikle eğitimlerin yanı sıra eleman azalttı’ dedi

Ayfer ARSLAN
SON yıllarda kronikleşen bir karsızlık sorunu yaşayan sigorta sektörü kasko ve trafik sigortalardaki yüksek maliyete bir de kaza ve yangın maliyetlerini ekleme riskiyle karşı karşıya… Generali Sigorta Genel Müdürü Mine Ayhan, küresel krizle birlikte, Türkiye’de de işyeri yangın ve kazalarının arttığını dile getirdi. Ayhan, kriz dönemlerinde işyerlerinin en başta eğitim ve işgüvenliğinden kaçındığını bununu da can ve mal kayıplarına yol açtığını, sigorta maliyetlerini de yükselttiğini dile getirdi. Sigorta sektörünün 2011’in ilk 6 ayında 202 milyon TL olan trafik zararı bu yılın ilk 6 ayında 400 milyon TL’yi aştı. Mine Ayhan, hayat dışı sigorta sektöründe faaliyet gösteren tüm şirketlerin zarar ettiğini belirtti. Bu durumun tüm sektörün problemi olduğunu belirten Ayhan’ ‘Birincisi, trafikte alınan primler düşük. İkincisi, SGK kaynaklı. Trafik sigortalarında her poliçenin yüzde 6’sı oranında bir parayı SGK’ya ödüyor şirketler. Bu oran 2012’de yüzde 10’a çıkarıldı ve geriye dönük olarak da oran artırıldı. Üçüncüsü ise Hazine karşılık oranlarını artırdı’ diye konuştu.

100 araçtan 43’ü kaza yapıyor
KASKO sigortalarında her 100 aracın 43’ünün kaza yaptığını belirten Mine Ayhan, ‘3-4 yıl önce her 100 araçtan 50’si kaza yapıyordu. 43’lere geldik. Ama çok kazalar oluyor. Bunların arasında Kaza Tespit Tutanağı sonrası sahte kazalar da var tabii. Ama, dikkatli araba kullanılmıyor, yollar bozuk, cezalar yetersiz. Kazaların azaltılması konusunda sektör, Emniyet Genel Müdürlüğü ile çalışmalar yapıyor’ diye konuştu.

Yıkım işinizi vereceğiniz Kişide

Öncelikle firma olmasına Dikkat Etmelisiniz.

Firma Olmasına Dikkat Etmelisiniz.

REFERANSLARINA DEVAM EDEN VE BİTEN İŞLERİNE DİKKAT ETMELİSİNİZ

firmada daimi olarak yıkımların başında duran mühendisinin olup olmadığına Dikkat Etmelisiniz.

Çalıştırılan yıkım elemanlarının şirkette ssk lı çalışıp çalışmadığına Dikkat Etmelisiniz.

firmanın yıkımda kullanacağı iş makinelerinin kamyonlarının şirkete ait olup olmadığını ve gerekli teminatı verip veremeyeceğini öğrenerek yıkımlarınızı vermelisiniz.

Her eline Balyoz kazma küreği alıp piyasada günlük çalışan vasıfsız işi bilmeyen elemanları toplayıp kendi makine parkı olmayan düşük fiyat vererek iş almaya çalışan sahışlara ve tabela firmalarına yıkım işleri verilmemelidir.

Çünkü yıkım işinin büyüğü küçüğü olmaz riskli bir iştir, yıkım işi ha evinizde bi duvar beton yıkımı yaptıracaksınız yada 10 katlı bi binayı yıktıracaksınız her iki işte insan çalışacağı için iş kazasının olması durumunda yıkımı yapanın olaydan sonra sorumluluğu alması gerekir tabela firmalarına ve ortada iş çıkınca vasıfsız işi bilmeyen işçilerle iş yapmaya çalışan kişilerin bu durumda hiçbir sorumluluk almadan ortan kaybolurlar, tabiî ki iş verenin başı ağrıyacaktır.

ASCANLAR YIKIM HAFRİYAT FİRMASI

Gsm : ( 0532 ) 407 77 57

 

Yıkım Hafriyat Enkaz ile iğili Ne İşiniz Var İse

BİZİMLE GÖRÜŞMEDEN İŞLERİNİZE BAŞLAMAYIN.

Büyük Küçük Farketmez İşleriniz ile ilğili Fiyat Almak yada

Yaklaşık Maliyet Belirlemek Amaçlı En Uygun Teklifi Almak İçin

Araya Bilirsiniz.

Bir Telefon Kadar Yakınız.

Ofis Tel : ( 0312 ) 482 05 09 / ankara / Faks : ( 0312 ) 480 65 02

E mail : [email protected]

En Uygun Teklifi Almak İçin Araya Bilirsiniz.

 

 

ankara Akyurt Altındağ Ayaş Balâ Çankaya Çubuk Elmadağ Etimesgut Gölbaşı Kalecik Kazan Keçiören Mamak Pursaklar Sincan Yenimahalle Beypazarı Kırıkkale Çamlıdere Evren Güdül Haymana hasanoğlan, kıbrısköyü, bağlum, ümitköy, çayyolu, beysukent, alaçatlı, tulumtaş, taşpınar, kızılcahamam nallıhan polatlı şereflikoçhisar, yıkımcılar, enkazcılar, yıkım firmaları, Yıkımcılar Ankara, ankara Yıkım, Yıkımcı, ankara enkazcı Yıkım, Ankara Yıkımcı Yıkım Firmaları, ankara beton kıranlar, ankara kırım yapanlar, kırımcı, tabile betonu kıranlar,